אמן עם 99 טלפונים הצליח לשטות בגוגל מפות

לפני כשלוש שנים, באחד הימים בחודש מאי הבחין האמן הגרמני סימון ווקרט אשר נוהג להשתמש באפליקציית המפות של גוגל כי בעת שנערכה הפגנה ברחוב מסוים בברלין, אפליקציית המפות דיווחה כי הרחוב פקוק והפנתה נהגים לנסוע דרך רחובות אחרים. אולם ברחוב בו נערכה ההפגנה, לא היו כלל כלי רכב.

סימון הבין כי אלה היו למעשה הטלפונים הניידים של המפגינים שדיווחו לגוגל על תנועה איטית מאוד ברחוב, האפליקציה זיהתה תנועה איטית זו כפקק תנועה ולכן ניתבה נהגים דרך רחובות אחרים. "האם אוכל לעשות זאת בעצמי ללא אנשים אלא רק באמצעות טלפונים ניידים" תהה סימון והחליט לבדוק את ההשערה שלו. אז הוא פנה לחברים, מכרים וחברות להשכרת טלפונים ניידים ואירגן לעצמו 99 טלפונים ניידים

התכנית של סימון היתה פשוטה. הוא הניח את הטלפונים בעגלה קטנה והלך לאורכו של הרחוב במרווחי זמן אקראיים. לאחר כשעה של שיטוטים אקראיים ברחוב הוא בדק את הרחוב באפליקציית המפות ולא הופתע לגלות שהרחוב היה צבוע בצבע אדום והוכרז כפקוק.

"הנתונים באפליקציית המפות נאספים ממקורות שונים" מסרה גוגל בתגובה "אנחנו מעריכים מיזמים יצירתיים כמו המיזם של סימון משום שאנחנו למדים מהם כיצד לשפר את האפליקציות שלנו." עוד הוסיפו לספר בגוגל כי הם למדו כיצד לבדל בין תנועת אופנועים למכוניות אך טרם הצליחו לבדל בין תנועת הולכי רגל לרכבים.

אהבת את הפוסט? למה לא לשתף אותו?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp