איך לקלף תפו"א בקלות?

אוהבים לאכול מחית תפוחי אדמה (פירה\פירא) אבל לא אוהבים לקלף את תפוחי האדמה? אתם צריכים לקלף תפוחי אדמה לבישול אך מתעצלים לעשות זאת? הטיפ הזה הוא בדיוק בשבילכם.

אחד המאכלים הפופולאריים ביותר בכל בית הוא מחית תפוחי אדמה מבושלים (נקראת בקיצור גם פירה או פירא). בשביל להכין מחית תפוחי אדמה, צריך לקלף את תפוחי האדמה באמצעות קולפן. זה לוקח זמן וגם מייצר לא מעט לכלוך, תמיד נותרים חלקי קליפות שאנחנו צריכים לאסוף לאחר הקילוף ולנקות אחרינו.

מסתבר שיש דרך קלה ופשוטה יותר לקלף את תפוחי האדמה. כל מה שצריך לעשות הוא לחתוך את הקליפה במרכז תפוח האדמה מצד לצד. אלת תחתכו חתך עמוק מדי ותשתדלו שבסוף החיתוך תגיעו בדיוק לנקודת ההתחלה.

לאחר שחתכתם את הקליפות של כל תפוחי האדמה שרציתם לבשל, מלאו סיר במים ובשלו את תפוחי האדמה כמות שהם. לאחר שהם רכים ומוכנים, העבירו את המים החמים לכלי אחר ובסיר בו נותרו תפוחי האדמה המבושלים, מלאו מים קרים.

לאחר שתפוחי האדמה התקררו מעט וניתן להחזיק אותם ביד. קחו תפוח אדמה, אחזו אותו בחלקו התחתון ומשכו את הקליפה מחלקו העליון. הקליפה תרד בקלות רבה. לאחר מכן, סובבו את תפוח האדמה והסירו את הקליפה שנותרה על חציו השני. את תפוחי האדמה המקולפים תוכלו לחמם שוב אם תרצו.

אהבת את הפוסט? למה לא לשתף אותו?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp